Problema 1. Predau să planteze terci de hrișcă cu lapte

Video: Cum de a găti terci de hrișcă pentru copii de la 6 luni

coloana autorului „Cazurile de Melashi“.

Cazurile de Melashi. Ediția 1.Salutări! Melasha spune.

Aceasta este coloana mea cu cazuri despre orice posibil avantaj. Aici este - primul meu înregistrare.

Cel mai util lucru din lume - o mizerie. Am mânca în fiecare dimineață. Doar în fiecare zi, la cinci luni.

Uneori, totuși, eu mă face un ou pentru micul dejun, dar despre ou, vă voi spune mai târziu.

Îmi place fulgi de ovăz, mei, porumb și terci de orez cu lapte. Porridge pot fi gătite, pot fi diluate. Gatiti - când boabe de, divorț - atunci când fulgi.

Am fulgi astăzi hrișcă, așa că nu gătesc. Eu voi învăța să faci un copil hrișcă lapte terci în cuptorul cu microunde.

- 1 -

Eu iau o pungă de lapte și stoarce-l intr-un bol - toate la ultima picătură, să terci mai întâmple.

Am turna lapte.

- 2 -

Lapte Eu de obicei păstrează în frigider - este pentru mine acolo într-un rând este în valoare, atât de rece. Acum am pus-o intr-un bol timp de două minute în cuptorul cu microunde și gri. Reproducție terci necesară numai în lapte fierbinte.

jeleu gri.

Video: prima masă PAP COPIL SĂ ALEGEȚI

- 3 -

Urcă înapoi în scaunul său, luând fulgi și de rulare în ochii lor în bol cu ​​lapte. Ocazional, se amestecă și aspectul - nu strat prea gros. Ferm terci gros nu-mi place, pentru că trebuie mestecate. Eu fac rare.

Se toarnă hrisca cereale.

- 4 -


Acum, încă o dată să se amestece și să aștepte cinci minute - atunci când se răcește. În timp ce răcirea lichidului se transformă la normal, deoarece fulgii sunt umfle.

Am agitat cu o lingură.

- 5 -

- Un fel de rece. Mamă, pe TRY - nu fierbinte?

Am nevoie de cineva pentru a încerca terci.

- 6 -

Mama a încercat și a spus că ar fi frumos pentru a adăuga mai mult de unt și pot fi consumate. Da - despre petrol, aproape am uitat. Am pus o bucata - cu ea tastier.

Adăugați ulei.

- 7 -

Eu mănânc, eu, de asemenea, eu. După doi ani, voi face în curând!

Ea te!

- 8 -

Se întâmplă că, pentru a gusta terci am pus chiar și o linguriță de zahăr. Și, uneori, atunci când părinții nu văd chiar doi. Dar nu de fiecare dată!

Mărturisesc în secret.

Totul - încă. Dacă ți-a plăcut cazul meu, laykayte pe butoanele de pe stânga și să se alăture grupului!

Ne vedem în a doua ediție a coloanei!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Terci de hrișcă pentru sugariTerci de hrișcă pentru sugari
Terci de gătit pentru copiiTerci de gătit pentru copii
Porridge pentru sugariPorridge pentru sugari
Opinii FrutonyanyaOpinii Frutonyanya
Cum de a diversifica meniul pentru copii - găti terci de hriscaCum de a diversifica meniul pentru copii - găti terci de hrisca
Meiul terci vascos (până la 1 an)Meiul terci vascos (până la 1 an)
Fulgi de ovăz în lapte multivarkaFulgi de ovăz în lapte multivarka
Porridge pentru sugariPorridge pentru sugari
Terci de hrișcă cu suc de fructe (3 la 7 ani)Terci de hrișcă cu suc de fructe (3 la 7 ani)
Terci de ovăz pentru copii sub un anTerci de ovăz pentru copii sub un an
» » » Problema 1. Predau să planteze terci de hrișcă cu lapte

© 2011—2024 GurusBaby.com