Asparkam în timpul sarcinii

Asparkam în timpul sarcinii

Preț Asparkam: 40-100 ruble.

Cuprins:

Instrucțiuni de utilizare

Asparkam recomanda celor care sunt preocupați de problemele cu inima (boala arterelor coronare, lipsa circulației sângelui, etc ...) Proprietatea principală a medicamentului - lipsa de completare a unor elemente importante pentru organism, cum ar fi potasiu și magneziu. O deficiență a acestor substanțe provoacă o anumită boală. Din cauza lipsei lor suferă adesea sistemului cardiac. Completați micronutrient lipsă poate Asparkam. Și cum poate beneficia sau daune unei femei gravide, în care trebuie să înțelegem.

Când Asparkam are nevoie?

Utilizați singur medicamentul nu este recomandat, în special a femeilor "poziție interesantă". Atribuirea este efectuată numai de către medicul curant, în cazul în care există motive rezonabile pentru și motive. Care sunt acestea? Mai întâi de toate, este dimineața de boală, care se manifestă în slăbiciune, scăderea tensiunii arteriale, balonare, somnolenta, apatie, și, în cele mai multe cazuri, în voma. Acesta din urmă este motivul pentru care o femeie gravidă vine hipopotasemie și hipocalcemie, în special în cazul în care vărsături repetate de multe ori. La urma urmei, organismul pierde nutrienti, care sunt esențiale nu numai pentru mama insarcinate, dar copilul ei. În această situație, utilizarea Asparkama este necesară.

Încă alte simptome de semnal de deficit de potasiu, magneziu și calciu sunt manifestări convulsivante, mai ales în ceea ce privește extremitățile superioare și inferioare. Fructul se ia pe sine elemente utile urme, ca o viitoare mama este astfel observat deficitul lor. De asemenea, în toxicoze târzie (gestoză), atunci când o parte din umflarea, femeile gravide li se recomandă să ia medicamente acțiune diuretică. Da, ele contribuie la umflarea a diminuat, dar cu lichidul lăsând substanțele nutritive necesare. În aceste cazuri, medicul poate prescrie, de asemenea, Asparkam. Cu toate acestea, nu fiecare femeie gravidă, chiar și cu simptomele de mai sus, puteți utiliza medicamentul.

Atunci când nu este necesar să se aplice Asparkam?



Asparkam în timpul sarcinii 1

Instrucțiunile de utilizare a medicamentului a indicat că nu se recomandă utilizarea în timpul primului trimestru de sarcină. În acest moment, putem restricționa complexele de vitamine. În al doilea și al treilea trimestru de recepție este posibilă, dar este absolut necesar. Utilizarea necontrolată poate duce la consecințe nedorite și chiar fatale, deoarece are supraabundență efecte adverse asupra organismului sub forma aceeași presiune redusă arterială, edem, insuficiență respiratorie, craving severă și stările convulsive. Uneori există dureri abdominale, scaune moi apar. In cazuri rare, de obicei, prin introducerea intravenoasă rapidă și Asparkama, pot apărea comă. Prin urmare, înainte de a aplica medicația, aveți nevoie de un test de sânge pentru prezența hipokaliemie și hipocalcemie, și asigurați-vă că să se consulte cu medicul dumneavoastră.

Gravidă medicamente prescrise de obicei oral (sub formă de tablete sau capsule). Ei au nevoie să ia de mai multe ori pe zi (de obicei 2-3) după mese. Durata tratamentului este în medie de trei săptămâni, dar rata de schimb în cele din urmă determină medicul. Depinde de gradul de deficit de potasiu și magneziu, care este determinată în timpul examinării, precum și starea pacientului. În cazul în care devine necesară administrarea intravenoasă a medicamentului, aceasta se face sub supraveghere medicală strictă într-o clinica sau spital, așa că, dacă se întâmplă ceva pentru a da primul ajutor în timp.

Femeile insarcinate trebuie să ne amintim că comportamentul lor în timpul gestației copilului, de la relația lor cu starea de sănătate și starea de sănătate a copilului depinde de modul în care rezultatul sarcinii, și în continuare prosperitatea. Nu ar trebui să numai asculte sfaturile și recomandările experților, dar, de asemenea, pentru a proteja copilul, deoarece va fi în curând născut. Desigur, este mai bine dacă vă va face cu doctorul în bună stare și nu numai profesional, ci și calități umane pozitive. Deci, vei crede și mai calm pentru viața sa și copilul său.

opinii

Am avut crampe, iar medicul a ordonat Asparkam. Am luat-o la zece zile. De droguri a ajutat, au trecut convulsii, dar au existat mici dureri abdominale și diaree. După ce am incetat sa luati de droguri, aceste simptome au dispărut.

Am fost deranjat cu umflarea severă. Medicul a sfătuit să accepte Asparkam, văzut de două săptămâni. Umflarea urina a trecut la normal, toaletă a început să meargă mai bine. După aceea, medicul a recomandat ca am mânca alimente care conțin cantități mari de potasiu. Acum am mânca hrisca, și banane, și a început să se simtă mult mai bine.

Nastya

Am avut umflături. Atunci când sa adresat la medic, el a numit Asparkam și a asigurat că, în doze mici, acesta nu va provoca nici un rău. Am văzut săptămâni și jumătate cura. Rezultatul este bun. Umflarea este plecat.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Am nevoie să nu mai luați bromocriptină în timpul sarcinii?Am nevoie să nu mai luați bromocriptină în timpul sarcinii?
Xilen în timpul sarciniiXilen în timpul sarcinii
Copii AsparkamCopii Asparkam
Sindromul hidrocefalie la copiiSindromul hidrocefalie la copii
Asparkam în timpul sarciniiAsparkam în timpul sarcinii
B6 Magne în timpul sarciniiB6 Magne în timpul sarcinii
Panangin în timpul sarciniiPanangin în timpul sarcinii
B6 Magnelis în timpul sarciniiB6 Magnelis în timpul sarcinii
Calciul in timpul sarciniiCalciul in timpul sarcinii
Asparkam ca sursă de potasiu și magneziu în timpul sarciniiAsparkam ca sursă de potasiu și magneziu în timpul sarcinii
» » » Asparkam în timpul sarcinii

© 2011—2024 GurusBaby.com