Copilul meu zilnic de rutină nou-născut

Copilul meu zilnic de rutină nou-născut

Programul mamele zi au suferit modificări la nivel mondial, după nașterea unui copil. Femeia nu poate dormi la fel de mult ca el vrea și când vrea să se ridice. Acum, toate orele de masă, somn

, merge la cumpărături și chiar și la toaletă este strict redusă la regimul nou-născutului. În acest caz, copilul nu știe nimic despre schimbările din viața ta. Principalul lucru nu pentru a merge prea devreme pentru a intra în panică, pentru că dacă doriți, puteți avea întotdeauna timp pentru a face toate lucrurile. Vă invităm să ia în considerare unul dintre exemple.

limitele mele de zi cu zi de rutina nou-născuți Acesta trebuie să se bazeze pe alăptării. Să presupunem că, hrănire firimituri la cererea unui membru al abordărilor de 12-14 ore, iar alimentarea în sine durează 40 de minute.

Dimineața cu un nou-născut

De obicei, la începutul dimineții este singura dată când un Prichindelul se trezește și cere mama mea să mănânce în formă de țipăt militare. Această acțiune poate fi bine în regiunea de 6 pm. Mama trebuie să meargă neapărat, deoarece copilul în acest moment nu poate să-și exprime în mod diferit nevoile lor. În plus, poate fi necesar să fie înlocuite scutec, în care o cantitate mare de acumulat în timpul nopții urină.

De fiecare dată când schimbați scutece nu uita spele copilul. Trebuie remarcat faptul că este recomandabil să se poarte un scutec înainte de hrănire, ca și copii în timpul său adormit repede.

Atunci când copilul va satisface foamea, mama, asigurați-vă că pentru a compensa suma pierdută fluide prin consumul de suc sau pre-fierte ceai. Apoi, puteți să vă bucurați în continuare un pic cu copilul în lucrarea sa pat.

Video: mamele tinere: Cum a timpului? rutina mea de zi cu zi cu copilul

sporturi de zi cu zi

modul nou-născut în mod necesar Acesta ar trebui să includă un număr de exercițiu, a avut loc la aproximativ 2-3 ore după prima hrănire.

La început, destul de două sau trei mișcări simple, care arată o asistentă medicală sau medic. Nu uitați să se pregătească în avans elementele necesare pentru o toaleta de dimineață nou-născut.

Pe măsură ce creșterea și dezvoltarea copilului este necesară pentru a complica exercitarea. Regula principală este: în primul rând, încărcare, produse alimentare - atunci. În caz contrar, laptele Prichindelul tău srygnet mama lui prețioase. În intervalul dintre primele două hranire si încărcarea mama însăși nu trebuie să uite să încerce să îmbunătățească fluxul de lapte la sân și compoziția acestuia.

Mersul pe jos cu un nou-născut

Următoarea etapă în modul neonatală - tur. Mama mea se va recupera cât mai curând posibil după livrare și fără îndoială va beneficia copilul. Este considerat cel mai sigur dimineață merge, pentru că mașina ar putea încă nu reușește să se ridice deasupra orașului, iar oamenii de pe străzi un pic.

Dacă este necesar, nu uitați să luați cu tine tot ce ai nevoie pentru o excursie în magazin. Cel mai convenabil mod de a face cumpărăturile necesare pentru acasă în timp ce mersul pe jos Napara cu o altă mamă tânără. Deci, vă puteți lua pe rând să se uite după malyshney, precum și eliminând necesitatea de a merge la podea magazin cu atas. Dacă aveți un număr de mama, bunica sau bonă, care este în măsură să ia copilul pentru o plimbare, vă aflați în absența lor va avea timp să facă cazul lor.

Amiază cu un nou-născut

În jurul copilul se trezește la prânz să mănânce din nou. Înainte de cină, nu uitați să schimbați un alt scutec. După alimentarea cu copilul, nu uitați să se mănânce. Mama poate mânca bine în avans, înainte de ridicarea copilului pentru a îmbunătăți fluxul de lapte înainte de a alăptării. După prânz nou-născut decontează înapoi la culcare. l utilizați vis de mese, să se odihnească cu firimituri lui. Ai puterea încă veni la îndemână.



După co-dormit poate fi repetată o cină, pentru că după trezirea din nou copilul cere mamei sale sân. După hrănire mama poate mânca și du-te la a doua mers pe jos, mai ales în cazul în care șantierul este cald pentru a merge.

Seara cu nou-născut

De șase în seara copilul mic foame și persistent cere mamei să mănânce. După o cină timpurie, vă puteți pregăti cada pentru scăldat, nu-l umple cu apă. Scutec sau un prosop pentru a șterge loc cald, se prepară o schimbare de haine, praf sau cremă pentru copii. În nici un caz nu uitați să se ia masa.

După 8-9 pm începe să se pregătească copilul pentru scăldat. firimituri Strip, ușor pat brațele și picioarele, masaj ușor pe spate și burtica. După aceste proceduri, puteți trece direct la scăldat.

Imbaiati copilul poate fi chiar înainte de a mânca, în caz contrar tratamentele de apă necesare pentru a obține corupt.

Video: TIP VLOG | modul copilului de 1-6 luni, a pus să doarmă și ce să mănânce

Răscumpără copilul trebuie șters și pentru a începe de hrănire. Înainte de a doua alimentare de seară și imediat după înot nu este necesar pentru a merge la o plimbare, pe masura ce copilul adoarme și se trezește doar câteva ore pentru a mânca bine din nou pe timp de noapte. În cazul în care copilul se simte bine, și nimic nu-l deranjează, el va adulmeca pasnic nasul până la primele ore.

Crearea unui regim de zi nou-născut

de zi cu zi rebenka.jpg meu de rutină nou-născutInițial, copilul mama hrănire laptele matern la cerere. Câteva săptămâni a devenit clar ce perioadă de timp este necesară între mese. În timpul zilei, de regulă, este de 2-3,5 ore. Concentrându-se pe nevoile și obiceiurile firimiturile tale, mama îl poate lăsa în jos ușor la asemănarea cu rutina de zi cu zi.

Începe să modeleze copilul reflexe condiționate la anumite evenimente. De exemplu, o piscină în seara este un reflex excelent, atunci când după ce copilul a pus la culcare. După nou-născut de baie rapid adormit liniștit. În cazul în care copilul se obișnuiește cu această rutină, va fi mai ușor și adormi mai repede.

somn, de asemenea, ajută la identificarea o plimbare, timp în care copiii au tendința de a adormi. Trezirea apare de obicei doar după întoarcerea acasă. În timpul verii vă puteți petrece pe stradă timp de câteva ore, de două ori pe zi, iarnă - 30-40 de minute. În cazul în care fata este frig și vânt, este mai bine să facă, fără o plimbare.

Astfel, modul de format bazat pe anumite semnale luminoase în programul care trimit ușor copilul fără a limita nevoile sale de bază în timpul somnului și de nutriție.

Sigur, fiecare mama nou-născutului o mulțime de lucruri pe care trebuie să aibă timp să se modifice în timpul zilei. Când această mamă nu trebuie să uităm cel mai important lucru de făcut - da omului mica ta iubire maternă, zâmbet, atenție și căldura mâinilor lor. Asigurați-vă că pentru a găsi timp pentru a comunicarea cu copilul, așa că din primele zile a dat seama că el este iubit și apreciat sosirea lui în familie.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Rutina de zi cu zi a copilului în 8 luni - noi caracteristici regim de zi cu ziRutina de zi cu zi a copilului în 8 luni - noi caracteristici regim de zi cu zi
Care ar trebui să fie modul de zi copil 1-luni-vechi?Care ar trebui să fie modul de zi copil 1-luni-vechi?
Rutina mea de zi cu zi a copilului în 5 aniRutina mea de zi cu zi a copilului în 5 ani
Nou-nascutul rutina de zi cu zi în 3 luni - un program convenabil de somn și trezieNou-nascutul rutina de zi cu zi în 3 luni - un program convenabil de somn și trezie
Modul copil de 10 luni: beneficiile reglementărilor „nou-vechi“Modul copil de 10 luni: beneficiile reglementărilor „nou-vechi“
Cum de a preda un copil regimului?Cum de a preda un copil regimului?
Ziua Copilului la regimulZiua Copilului la regimul
Copilul meu de zi cu zi de rutina in 1 lunaCopilul meu de zi cu zi de rutina in 1 luna
Care ar trebui să fie rutina de zi cu zi a copilului până la un an?Care ar trebui să fie rutina de zi cu zi a copilului până la un an?
Rutina de zi cu zi a copilului de 11 luni-vechiRutina de zi cu zi a copilului de 11 luni-vechi
» » » Copilul meu zilnic de rutină nou-născut

© 2011—2024 GurusBaby.com