Medela armonie în lupta pentru alăptare

Sânilor - lucru de neînlocuit în timpul alăptării. Aceasta ajută la evitarea lactostasis și mastitei la femei, stimulează producția de lapte matern, alimente pentru copii contribuie la ajustarea.

Mântuirea alăptarea

După perioada de sarcină a început să se apropie de sfârșit, am început să mă gândesc la achiziționarea unei pompe de san. Alaptarea nu este numai foarte util pentru copil, dar, de asemenea, face viața mai ușoară pentru mama sa. Lapte, desigur, posibil să se exprime și mâinile, dar nu este la fel de eficient și convenabil.

pompe de san vin in doua tipuri: manuale si electrice. nașterea unui copil din cauza costurilor ridicate de materiale. Concentrându-se pe un buget limitat, am optat pentru un dispozitiv portabil.

Următoarea sarcină a fost de a determina producătorului. Ghidat de comentarii de pe internet, și valoarea mărfurilor, am optat pentru pompa de san Medela Harmony.

Video: Alaptarea

Dispozitivul în ansamblul.

pompa de san Medela Harmony Aspect.

Opțiuni

Pompa de lapte este o structură care ușor merge. Acesta este compus din:

  • pâlnie SoftFit ™;
  • două conector;
  • mâner pivotant detașabil;
  • sticla de lapte matern;
  • membrană supapă (una de rezervă);
  • acoperi;
  • Stand pentru sticla.
Modelul dezmembrate.

Detalii privind dispozitivul este ușor de îndepărtat și se spală.

Video: Pompa de san Medela Harmony Manual de v-prokate.by

Kit-ul include, de asemenea, un manual de utilizare, care precizează în detaliu punctele principale privind utilizarea aparatului și consiliere cu privire la depozitarea laptelui.

Instrucțiuni de utilizare.

Instructiuni detailate de folosire a aparatului.

Istoria funcționării dispozitivului

Am folosit aparatul pentru o lună mai activă. Chiar și în spital, atunci când laptele abia începe să vină, piept foarte rănit și se umfla. Lapte a fost format mai mult de un copil a mâncat. A trebuit să masaj sânii pentru a evita stagnarea și apariția mastitei. Încercarea de a se exprima, dar se pare că din cauza incapacității, mulți exprimă ei nu au de lucru. Ea a întrebat soțul ei, așa că mi-a adus imediat o pompa de san. Decantează nu complet, și pentru un pic, doar pentru a reduce durerea.

Lapte în corpul mamei ar trebui să fie format puțin mai mare decât cererea pentru ea în copil, așa că, după fiecare hrănire trebuie să pompa ultima picătură.



La patru săptămâni după ce a dat naștere copilul meu a devenit din ce în ce cere acolo să mai plângă. Pediatrul a spus că el nu a ratat laptele meu, și a oferit pentru a termina amestecul de alimentare. Dar am refuzat, a început să pună din ce în ce copilul la piept, și să încurajeze în mod activ fluxul pompei de san. După săptămâni de luptă alăptarea recuperată în totalitate.

După două luni, am început să folosească aparatul rar, numai atunci când a simțit după alăptare rămâne plin. Dar a existat o perioadă în care copilul scuipă în sus nedigerat. Motivul a fost faptul că el a mâncat lapte din față așa-numitele, aproape nu conține enzime. Pentru a remedia situația, medicul sfătuit, înainte de hrănire un pic decantează.

Uneori a trebuit să fie departe de afaceri. În acest caz, am decantează o sticlă și a lăsat soțul ei, astfel încât să se poată hrăni copilul la momentul potrivit. include capac, care permite să nu se toarnă laptele să fie depozitat în alte recipiente.

Video: Medela Swing pompa de san

Lapte în sticlă.

lapte exprimat în container.

Container cu lapte.

Recipient închis - sigilat, laptele este vărsat.

avantaje

Aproximativ o jumătate de an, utilizând această unitate a marcat o serie de avantaje în aplicare:

  1. Sistemul cu două faze se poate exprima rapid lapte. Primul mod sunt reglate de primele picături ale conductelor, iar al doilea are o pompare intensivă.
  2. proces de pompare durează mai puțin de 10 minute, în funcție de umplere a sânului, mâna nu oboseste.
  3. dispozitiv Acesta poate fi atașat la orice biberon standard nu doar cel din kit.
  4. Medela sticla are o scală de măsurare, permite să se stabilească cantitatea de lapte exprimat.
  5. Duza piept, cu diametrul de 24 mm, fixat foarte bine. crea Vacuum permite de a stimula fluxul de lapte chiar de la conductele de la distanță, care împiedică dezvoltarea de stagnare și mastita.
  6. mâner Smooth, vă permite să selectați o putere de pompare confortabil.
  7. suport stabil.
  8. Kit-ul include o membrană suplimentară.

Foarte am salvat sân meu pe tot parcursul perioadei de alăptare. Pentru că este fabricat din material plastic, aspectul său nu sa schimbat complet. Împăturit într-o cutie pe care le utilizați după ce sa născut al doilea copil.

Caseta.

ambalare dispozitiv.

Lesanna Nazarov, în vârstă de 26 de ani, Kaluga,
mama în vârstă de ani de Timothy

Sânilor - lucru de neînlocuit în timpul alăptării. Aceasta ajută la evitarea lactostasis și mastitei la femei, stimulează producția de lapte matern, alimente pentru copii contribuie la ajustarea. Mântuirea alaptarea Odata ce gestaționale apropie de sfârșit, am început să se gândească la achiziționarea unei pompe de san. Alaptarea nu este numai foarte util pentru copil, dar, de asemenea, face viața mai ușoară pentru mama sa. Lapte, desigur, posibil să se exprime și mâinile, dar nu este la fel de eficient și convenabil. pompe de san vin in doua tipuri: manuale si electrice. nașterea unui copil din cauza costurilor ridicate de materiale. Concentrându-se pe un buget limitat, am optat pentru un dispozitiv portabil. Următoarea sarcină a fost de a determina&hellip-

evaluare

Aspect:
Ușor de utilizat:
fiabilitate:
Indicatorul „preț-calitate“:
93

excelent

Rezumat: Am salvat sân meu pe tot parcursul perioadei de alăptare. Aspectul nu sa schimbat.

93
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
De ce am nevoie să-și exprime mamele de lapte și cum să o facăDe ce am nevoie să-și exprime mamele de lapte și cum să o facă
Cum de a alege o pompa de san?Cum de a alege o pompa de san?
Metodele și normele care exprimă laptele maternMetodele și normele care exprimă laptele matern
San Medela armonie - lucru de neînlocuit în spital și la lactostasisSan Medela armonie - lucru de neînlocuit în spital și la lactostasis
Breast: un asistent de încredere sau un torționar?Breast: un asistent de încredere sau un torționar?
LactostasisLactostasis
Conditii de utilizare sânilorConditii de utilizare sânilor
Ce este mai bine pentru a alege o pompa de san?Ce este mai bine pentru a alege o pompa de san?
Care pentru a alege o pompa de san: tipuri și reguli de utilizareCare pentru a alege o pompa de san: tipuri și reguli de utilizare
Cum să-și exprime lapteCum să-și exprime lapte
» » » Medela armonie în lupta pentru alăptare

© 2011—2024 GurusBaby.com