Bail alăptarea extinsă - philips pompa de san AVENT scf330 / 20

I-am dat naștere unei fiice la 8 martie, cu câteva zile înainte de-a treizecea aniversare. In spital, dupa ce a dat naștere a trebuit să rămână timp de trei săptămâni. În jurul zăpadă topit, și fiica mea și am privit arcul de la ferestre spital. În spital, desigur, ne-am arătat cum să-și exprime, dar fie am distins krivorukost sau a personalului medical nu a fost deosebit de interesat de progresul meu, cu temperatura la 39 lactostasis mi-a depășit în a zecea zi. Am rugat fetele să-mi dea o pompa de san, bazându-se în totalitate pe alegerea lor. Așa că am luat - Pompa de san Philips AVENT SCF330 / 20.

dispozitiv util.

bogăția noastră - Philips AVENT SCF330 / 20.

Privind în perspectivă, voi spune ca aceasta pompa de san a devenit un instrument indispensabil în conservarea alăptării și reabilitare rapidă după lactostasis de san. Am alăptat copilul meu aproape doi ani, supraviețuind 8 stagnare de lapte cu durere în piept. Apoi, el nu a aduna praf pe un raft, și a servit ca prietenii mei. Și așa sa întors la mine. Aparent, e timpul pentru a merge pentru o secundă ...

Un pic despre dezavantajele

Înainte de a ne spune despre Pro pompa de san voinic Philips AVENT SCF330 / 20, subliniază unele dintre deficiențele identificate de mine:

  1. Design sânilor nu este potrivit pentru mame busty, dar din moment ce m-am mediocre în acest sens, acest dezavantaj este compensat automat.
  2. Prima dată a trebuit să lucreze un pic pe sfârcuri lor, trăgând-le și oferindu-le forma unei duze de canelură. Dar aceasta este o acțiune necesară pentru un san neinstruit pentru orice pompa de san. Apropo, acest „gimnastica“ întărit mameloanelor, și au mers repede în modul „de lucru“, a oprit doare.
  3. Setul include un biberon care este înșurubat pe sticla cu lapte proaspăt exprimat. Dar noi nu am folosit această binecuvântare, pentru că gaura din mamelonului este destul de mic, iar fiica mea nu este o tenacitate distinctiv ori de câte ori este posibil filonit.
Philips AVENT SCF330 / 20.

Breast demontat.

  1. Prin pompa de san nu este atașat de pungi pentru congelare laptele matern. A trebuit să cumpere separat. Am ales aceeași marcă și a fost mulțumit.

Avantajele dispozitivului

Cu toate negative, dar acestea sunt uitate repede atunci când a deschis avantajele acestei pompe de san:

  1. el a fost foarte ergonomic și ușor de utilizat. Este ușor să se decanteze în mișcare și cu o singură mână. sânii mijlocii canale cu duze perfect anvelopate sunt ușor masat, așa cum au fost „invitați“ să viziteze o sticlă de lapte.
  2. instrument excelent pentru overclocking lapte vechi. Pompa de san poate fi rotit în jurul pieptului, masarea chiar și canalele cele mai îndepărtate. Dureri în piept dispare a doua zi.
Copil este de învățare instrument.

Practicarea abilităților motorii fine, de învățare dispozitiv de unitate.

  1. sân ușor de asamblat și demontat, sterilizate fără probleme. Pe parcursul 2,5 ani de funcționare, nici unul dintre componente nu este rupt. Dar chiar dacă este rupt în jos, cumpara componente - nici o problema.
  2. flacon volum optim - 125 ml.
Pat pentru lapte de consum.

Bea (vaca) sticla de lapte. Fiica lui Remarque: "Kusnenko ca sosachka".

Chiar și vă spun cum am operat o pompa de san. La cinci luni pompa de san copil ma ajutat să supraviețuiască crizele de lactație, protejând laptele matern de stagnare. Am prezentat laptele matern alimente solide. Primul terci de gluten și hipoalergenic, precum și suc de fructe, amestecul brokkolnye, să-l puneți blând, foarte prost gust, dar laptele matern - este o altă problemă. anii anteriori vechi pentru a da copilului terci de dimineață, dizolvat în laptele matern. De data aceasta nu a fost încă pregătit pentru a finaliza hepatita B, dar după un an, acest proces a devenit complet natural si nedureros, astfel încât pompa de san a migrat la prietenii mei.

Pe scurt, pompa de san Philips AVENT SCF330 / 20 a devenit asistentul meu indispensabil, prin care alapteaza (de exemplu, uniunea mea specială cu fiica), a fost păstrat aproape doi ani, toate problemele cu alimentare, stagnarea laptelui, crizele lactatie au fost rezolvate rapid, iar acest lucru perioada de viata mea tocmai am lăsat o impresie bună.

Regina din Togliatti,
Mama Catalina, 2 ani și 4 luni

I-am dat naștere unei fiice la 8 martie, cu câteva zile înainte de-a treizecea aniversare. In spital, dupa ce a dat naștere a trebuit să rămână timp de trei săptămâni. În jurul zăpadă topit, și fiica mea și am privit arcul de la ferestre spital. În spital, desigur, ne-am arătat cum să-și exprime, dar fie am distins krivorukost sau a personalului medical nu a fost deosebit de interesat de progresul meu, cu temperatura la 39 lactostasis mi-a depășit în a zecea zi. Am rugat fetele să-mi dea o pompa de san, bazându-se în totalitate pe alegerea lor. Așa că am luat - Pompa de san Philips AVENT SCF330 / 20. Privind în perspectivă, voi spune ca aceasta pompa de san a devenit un instrument indispensabil&hellip-

evaluare

Aspect:
Ușor de utilizat:
fiabilitate:
Indicatorul „preț-calitate“:
100

excelent

Rezumat: probleme de alimentare, stagnarea laptelui, crizele lactatie au fost rezolvate rapid, am lăsat o impresie bună.

100
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Metodele și normele care exprimă laptele maternMetodele și normele care exprimă laptele matern
San Medela armonie - lucru de neînlocuit în spital și la lactostasisSan Medela armonie - lucru de neînlocuit în spital și la lactostasis
Breast: un asistent de încredere sau un torționar?Breast: un asistent de încredere sau un torționar?
LactostasisLactostasis
Conditii de utilizare sânilorConditii de utilizare sânilor
Exprimându-și depozitarea laptelui maternExprimându-și depozitarea laptelui matern
Ce este mai bine pentru a alege o pompa de san?Ce este mai bine pentru a alege o pompa de san?
De ce să alegeți o sticlă pentru alimentarea sugarilor AventDe ce să alegeți o sticlă pentru alimentarea sugarilor Avent
Cum să-și exprime lapteCum să-și exprime lapte
Am nevoie să-și exprime lapte după hrănire?Am nevoie să-și exprime lapte după hrănire?
» » » Bail alăptarea extinsă - philips pompa de san AVENT scf330 / 20

© 2011—2024 GurusBaby.com