Rochie pentru fiica cămășii tatălui meu

Rochie pentru mersul pe jos în cămăși

Se întâmplă adesea ca papa unele tricou pentru o lungă perioadă de timp nu poartă. Și dacă costa destul de scump și cusute din tesatura bun, lucru foarte dezamăgitor pentru a lăsa să se adune praf în dulap. Din cămașa omului obișnuit, puteți coase o rochie confortabil pentru fete. Și aici am fost împărțit cu privire la modul de a coase rochie simplă pentru copii

, și interesant copii rochie cu volane.
Ce facem noi, cu excepția camasa, pentru referințe ulterioare? În primul rând, modelul:

 Model de rochie

De asemenea, își rezervă prejudecată cu caracter obligatoriu pentru a se potrivi cu cămașă, firul adecvat și de coarde-banda.

coase o camasa rochie

Ca cămășilor pentru a face o rochie pentru fiica mea cu mâinile lor:

Camasa finit este utilă, de asemenea, pentru că trebuie să facă o buclă și butoane cusute. Partea de jos, de asemenea, prelucrate. Se taie și lipit forehand model de a-l fixa camasa. În cazul în care modelul de pe „linia de pliere“ pe tricou este una dintre jumătățile de fixare.

Pentru a sculpta o parte, lăsând marginile unei alocații mici. Se rastoarna jumătate tăiat deja și este fixat la a doua parte a tricoului (cu butoane).

Se taie o bucată. Astfel, avem două jumătăți forehand cu un dispozitiv de fixare finit și fund prelucrat.

rochie camasa

Detaliu înapoi pentru a sculpta o rochie din spatele tricoului. Bend fața tesatura în față și este compatibil cu pliul tesatura pe model de linie de pliere.

Imbrac pentru modelul

Pentru a sculpta din spate (lăsând cote mici) și mătura departe cu detaliile sale înainte de la cusături laterale.
Amânați cusături laterale cu o cusătură dreaptă.

cusatura dreapta

Acum sculpteze manșonul cu restul din tesatura cămășii. Fixează-l tesatura model imprimat.
Obținem două piese fără mâneci. În cazul în care materialul cu dungi sau o celulă, să acorde o atenție la direcția benzilor - acestea trebuie să fie identice pe toate elementele.

furtune

In modelul manșoane de hârtie au un marcaj care indică manșetele laterale dispuse înainte. Noi transferam aceste urme pe brațul cu un ac și ață.

mâneci rochie

Pe hârtie detaliază modelul înainte, de asemenea, să aibă o astfel de marcă. Noi le transporta, de asemenea.

ia act de pe rochie



Prin marginea mânecilor insailati oblică Bakey.
Bakey coase o cusatura dreapta.

Video: Cum să coase un tricou de la o rochie veche pentru fete

Bias de legare

De la muchii beika margini recede aproximativ 1 cm este înfășurat pe banda de cauciuc bobinei firului (superior toron - normal) .. Pe partea frontală a Suspendați. Va ruffle.

Video: Rochie pentru fiicele cămășii tatălui meu. Live sănătos! (08.12.2015)

gumă fir

Coase manșete în ring.

Video: Cum sa faci o rochie din camasa unui om

aripioara

Tack în manșonul în rochie răscroială a mânecii. Este în acest stadiu, aliniați marcajul de pe manșon și partea din față raft.

manșon Ungeti

Voshem furtune, folosind o cusătură dreaptă.

manșon cusute

Acum, aceeași prejudecată proces de legare la gât. Ungeti Bakey.
cusute cu grijă o mașină cusătură obișnuită.

gât rochie cămașă de

Ca mâneci, gâtul va face jabou. Pasul înapoi un pic de cusatura margine și firul, banda de cauciuc.

gât rochie cămașă de

Rochie pentru fiica cămașa tatălui meu este gata. Și acum știi, de asemenea, cum să o facă. A petrecut destul de un pic de timp, și să aibă copilul nu a fost un lucru nou - rochie confortabil pentru casă și plimbări.

Rochie pentru mersul pe jos în cămăși

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cum să coase haine pentru copii, cu propriile lor mâiniCum să coase haine pentru copii, cu propriile lor mâini
Cum să coase un copil tricou (pentru fete)Cum să coase un copil tricou (pentru fete)
Fotografii rochii negre scurte, consiliere cu privire la alegereaFotografii rochii negre scurte, consiliere cu privire la alegerea
Tunica de vară pentru fete: coase pe modele de haineTunica de vară pentru fete: coase pe modele de haine
Sundress Cald pentru fete: cu modele și pas cu pas master-classSundress Cald pentru fete: cu modele și pas cu pas master-class
Pat simplu rochie (7 dimensiuni)Pat simplu rochie (7 dimensiuni)
Toate micile animale de pe același modelToate micile animale de pe același model
Pentru copii T-shirt cu floriPentru copii T-shirt cu flori
Coase haine pentru copii, cu propriile lor mâiniCoase haine pentru copii, cu propriile lor mâini
Rochie pentru copii cu volane: Descriere cu modeleRochie pentru copii cu volane: Descriere cu modele
» » » Rochie pentru fiica cămășii tatălui meu

© 2011—2024 GurusBaby.com