Papuceii pantof croșetat

Video: papuceii pantof croșetat (video cu plata)

croșetat papuceii pantof

De tricotat aceste botosei botinochek am folosit fire acrilice Pat YarnArt de trei culori, numărul de cârlig 2.5 și dantele.

Video: Copiii croseta pantof Lecția 64 Partea 1 din 3 papuceii

Alte tipuri de botosei:

Papuceii croșetat pantof - master class:

De tricotat începe în mod tradițional cu talpa. Puteți utiliza orice sistem de cârlig tălpi interioare pentru copii furnizate pe Internet, ajustând lungimea și lățimea acestuia în conformitate cu parametrii picioarelor copilului.

pinetki-botinochki-1

După tălpi interioare de tricotat terminat, du-te la cea mai importantă parte a lucrării. coloane Knit fără sc laterală. În cazul meu, atunci când lungimea branțul la 11 cm, suficient pentru patru rânduri pentru a forma înălțimea de ridicare dorită.

pinetki-botinochki-2pinetki-botinochki-3

împărțiți condițional papuceii în două părți, și să aducă un număr de mijloc desemnat. Rezerva fir de culoare primară, vom lua un alt fir de culoare, și începe să tricota partea superioară a papuceii, care trece în „limba“ botinochek. Knit serie rotativ.

Primul rând: Am venit 13 bare de legătură, unite printr-o buclă de bază. Astfel, ne-am redus. Turn de tricotat.

2 serii. Ne întoarcem la începutul seriei, fără coloană provyazyvaya sc în fiecare buclă de bază. Turn de tricotat.

Video: Knit papuceii croșetat "Pat dulce papuceii"

3 serii. Cautam la un număr de bucla centrală. Bucla precede provyazyvaem trei coloane cu sc. Bucla centrală provyazyvaem trei coloane cu doua sc. În bucla următoare provyazyvaem centrală din nou trei coloane cu sc, conectați la începutul seriei. Turn de tricotat.



4 și următoarele rânduri. Knit rânduri de coloane, fără a transforma nakida fila la înălțimea dorită. Fix fir, taie coada pentru a ascunde de tricotat.

pinetki-botinochki-4pinetki-botinochki-5

Continuând tricotat de culoare de bază fire. În acest scop, cele două coloane de conectare aducem culoare la principal „tab-ul“ fir pentru a obține un pic de suprapunere, și rândurile de cotitură tricota jantei la înălțimea dorită, fără a uita pentru a face suprapunerea cu altă parte. Iată ce ar trebui să aveți.

pinetki-botinochki-6pinetki-botinochki-7

Rămâne pentru a decora papuceii botinochek legat cu banda, folosind un fir de culoare al treilea. Conducte care leagă barele fac pe marginea tălpii, și pe partea de sus a conturului verde.

pinetki-botinochki-8

Eu folosesc un cablu disponibil în comerț cu terminații din plastic, astfel încât formarea de găuri a trebuit să aibă grijă să nu. Lace de tricotat este ușor de fir între rândurile de coloane.

croșetat papuceii pantof

Prin analogie, al doilea tricot, și bucurați-vă de rezultat. papuceii meu cârlig pantof, sunt după cum urmează:

Video: cârlig papuceii, simplu și rapid Lecția 130

croșetat papuceii pantof

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Botosei de tricotat de croșetat pentru incepatoriBotosei de tricotat de croșetat pentru incepatori
Papuceii iepurași cârlig: Master classPapuceii iepurași cârlig: Master class
Papuceii pantofi spițe de la 0 la 3 luniPapuceii pantofi spițe de la 0 la 3 luni
Tie pentru băieți și fete botine. video de CircuitTie pentru băieți și fete botine. video de Circuit
Tutoriale video cu pas cu pas descriere și circuitul începe. papuceii croșetat KnitTutoriale video cu pas cu pas descriere și circuitul începe. papuceii croșetat Knit
Botine, croșetate. Scheme pentru incepatori, video, microniBotine, croșetate. Scheme pentru incepatori, video, microni
Pas cu pas tutoriale video. papuceii de tricotat Croșetat și de tricotatPas cu pas tutoriale video. papuceii de tricotat Croșetat și de tricotat
Cum să tricot papuceii pentru spițele nou-născuți. Descrierea sistemului, videoCum să tricot papuceii pentru spițele nou-născuți. Descrierea sistemului, video
Cum să tricot papuceii cu mâinile lorCum să tricot papuceii cu mâinile lor
Cum de a alege cârlig potrivit pentru tricotatCum de a alege cârlig potrivit pentru tricotat
» » » Papuceii pantof croșetat

© 2011—2024 GurusBaby.com